ROL

Conectat
ATENTIE!!!!!!!!ROL. forum. nu mai are activitate pe aceasta adresa. Daca aveti probleme trebuie postat pe forumul care se gaseste la adresa : http://realitateafaracenzura.ro/forum/

Anunt important!!!

Distribuiţi
    %%%%%

Data de inscriere : 17/09/2010

Anunt important!!!

Mesaj Scris de %%%%% la data de 01.01.11 11:15

De azi 01/01/2011.la concursuri vor participa doar useri care au peste 100 de mesaje secrise.si min 10 subiecte deschise.si va fi luata in considerare si activitatea pe forum.
    Concursurile vor fii tot mai dese si mai consistente in premii.Si va mai anunt ca de azi am drepturi de administrator al forumului. Din cauza ca adminu-l nu are timp pentru a se mai ocupa de forum.si este posibil ca sa fiu singurul admin al forumului. asta daca adminul actual renunta la acest forum? Asta ramane de vazut.
    Azi sau maine va veni si adminu cu un anunt oficial.

Voi incerca sa schimb multe lucruri in forum sa speram ca in bine. asta ramane de vazut daca anul acesta nu are succes forumul va fi inchis!!

-------------------------------------------------------------------------------
    http://inforol.net/
    dumi71

Data de inscriere : 18/11/2010

Re: Anunt important!!!

Mesaj Scris de dumi71 la data de 02.01.11 20:46

Nu stiu daca este corect cu min 100 mesaje pe forum,pentru sunt mai multi care nu au prea multa vechime,si sa fi vrut sa scrie min 20 mesaje si nu prea pot sa o faca,eu zic ca min 10 subiecte deschise si min 50 mesaje era mai cinstit,dar asta nu hotarasc eu,tinind cont ca Dvs care unteti moderator aveti 55 in momentul in care scriu...
    %%%%%

Mesaj Scris de %%%%% la data de 02.01.11 21:24

dumi71 a scris:Nu stiu daca este corect cu min 100 mesaje pe forum,pentru sunt mai multi care nu au prea multa vechime,si sa fi vrut sa scrie min 20 mesaje si nu prea pot sa o faca,eu zic ca min 10 subiecte deschise si min 50 mesaje era mai cinstit,dar asta nu hotarasc eu,tinind cont ca Dvs care unteti moderator aveti 55 in momentul in care scriu...

In mare parte ai dreptate cu nr. de mesaje.Dar tu crezi ca acele premii vin gratuit? Acelea se cumpara din bani adminului.si ai mei. si cand vezi ca oferi ceva gratuit(premii) si nici macar trafic nu ai atunci nu se renteaza!!!

Tocmai asta vrem sa eliminam(ce este cu rosu) cei care se inscriu doar pentru concurs si dupa care pauza.Si premile sa fie luate de cei care chiar merita.

Dupa cate ai vazut la ultimul concurs facut pe forum. nu sa dat decat o licenta si aia fara extragere.
    Dupa cum se vede si pe blog sau schimbat un pic regulile.

Eu impreuna cu admin-ul aveam intentia sa facem niste concursuri cu niste premi constand in: o licenta la windows7. si un tel.mobil nokia(acesta din urma oferit personal de mine. Adminul este extrem de suparat. si din acest motiv vrea sa si renunte la forum.pe mine la fel nu ma prea incanta sa il pastrez.

Acum am intentia sa fac unul pe alta platforma si pe un hosts platit. acolo pot pune reclame. si bani vor fi incasati si folositi in forum.

edit: EU nu pareticip la concursuri.

dumi71

Mesaj Scris de dumi71 la data de 03.01.11 0:22

Atunci chiar ca ai dreptate.Adevarul este ca eu din momentul in care m-am inscris am trecut cu mici exceptii in fiecare zi pe aici .Mie unul mi se pare un loc bun ,unde eu unul personal am gasit o multime de lucruri interesante.Atunci o sa incerc si eu, atit cit ma pricep sa completez munca voastra.
    %%%%%

Mesaj Scris de %%%%% la data de 03.01.11 0:35

Nu sunt multe lucruri interesante. postate pe forum. din 2 motive-
    Eu si Adminul nu ne mai prea omoram timpul cu forumul. pentru ca multi intra si vor doar premile.( sunt uni care chiar spun ca vor premile fara a posta nimic) Si atunci cand vezi ca nesimtirea unora este asa de mare, nu iti mai vine nimic. Aici pe forum au primit ajutor si uni care pe alte forumuri nu primesc in general din cauza provemientei licentelor. Au primit ajutor prin. mess.chat. sau remote.

Sau inca ceva.Dupa cum se vede este un anunt care circula sus. in care se spune ca se cauta moderatori.sau colaboratori.etc in diverse domeni. sunt uni care cerut bani pentru a posta pe forum. atunci iti bagi picioarele in ia de treaba. si iti pierzi interesul in a face ceva. gratis fara niciun beneficiu financiar. dimpotriva cu cheltuiala unor bani pentru premii. pentru atragerea de vizitatori si useri. Cam cate forumuri mai fac concursuri cu premi? Mai sunt cateva site-uri.si atat.

dumi71

Mesaj Scris de dumi71 la data de 03.01.11 0:43

Eu iti dau un singur exemplu,de un lucru pe care nu prea il gasesti pe alte forumuri sau primesti raspunsuri evazive:faptul ca un Windows original OEM poate fi activat si pe alt calculator decit cel pe care a fost activat prima data.E singurul loc unde am gasit raspunsul corect.
    dumi71

Mesaj Scris de dumi71 la data de 03.02.11 14:27

Vreau si eu sa trec pe celalalt forum.
    %%%%%

Mesaj Scris de %%%%% la data de 03.02.11 22:43

dumi71 a scris:Vreau si eu sa trec pe celalalt forum.

Urmeaza doar sa ma hotaresc in privinta numelui de domeniu. si sa fac transferul datelor.de pe infRol. de pe forum nu am cum. Sper ca in cateva zile voi reusi sa fac toate astea(timpul meu liber este limitat) Dupa care cred ca voi redirectiona adresa actuala catre noul forum si site.Si voi posta si un anunt. cu adresele noi. Dupa care te poti inscrie pe noul forum.

Pentru a sti toti useri voi trimite 2 zile la rand cate un mesaj pe adresa de mail. si cine doreste se poate inscrie.
    Va mai ramane sa gasesc 2-3 persoane care sa ma ajute cu continutul articolelor.pe forum si site. Pentru ca eu nu am timpul necesar pentru creea articole. si pe forum. si pe site.
    Daca cumva exista doritori pot lasa aici sau pe site un comentariu.pentru as exprima aceasta dorinta si va fi contactat de mine. Pentru forum se accepta doar dupa darea in folosinta. pe inforol se poate si acum.pentru ca se poate transfera continutul...

Ii astept pe cei interesatii. nu conteaza domeniul de activitate.

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Subiecte similare

-

Acum este: 22.11.18 5:14